strona główna  |  mapa serwisu

Jak leczyć grzybicę stóp?

leczenie grzybicy stóp

W zdecydowanej większości przypadków zastosowanie leku przeciwgrzybiczego skutecznie eliminuje grzybicę.

Grzybica atakuje znienacka. Często chorzy zastanawiają się, gdzie mogli zarazić się tą chorobą. Tymczasem grzybica stóp jest wszędzie tam, gdzie bose stopy mają kontakt z podłożem, i tam, gdzie uwięzione całymi godzinami w butach nogi nie mogą swobodnie oddychać.

Jak leczyć grzybice stóp?

Leczenie należy rozpocząć, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy grzybicy – najczęściej to zaczerwienienie lub złuszczanie naskórka. Błędne jest przekonanie, że grzybicę można wyleczyć domowymi metodami. Częste mycie nóg czy ich moczenie mogą nawet nasilić objawy choroby, bo to właśnie wilgoć jest najlepszym środowiskiem dla rozwoju grzybów. Ważne jest jak najszybsze zastosowanie leku przeciwgrzybiczego.

Grzybicę stóp można leczyć szybko i skutecznie. Stopę, na której pojawią się objawy, należy posmarować kremem lub użyć aerozolu. Skuteczne preparaty przeciwgrzybicze pozwalają uporać się z chorobą już po siedmiu dniach. Co bardzo ważne w przypadku grzybicy, która - nieleczona - systematycznie nawraca, środki przeciwgrzybicze mogą na długi czas minimalizować ryzyko nawrotu choroby.

Zdarzają się też ciężkie przypadki choroby, gdy stosowanie leku nie pomaga. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy objawy grzybicy są przez długi czas bagatelizowane. Wtedy bezwzględnie należy skonsultować się z lekarzem.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © grzybica.org.pl
Ostatnia modyfikacja 27.04.2009 Zdrowe Pomysły